Vyrobeno 

Med Dolní

Břežany

VÍTEJTE!

Jsme rodinné včelařství z Dolních Břežan již od roku 1954 

newspaper texture.png
koupit med od vcelare praha a okoli

Vladimír Malý, Petr Malý, Stanislav Kodoň

Podívejte se na ten úsměv!

 

Je to náš děda, Stanislav Kodoň, díky němu naše včelí love story pokračuje již ve třetí generaci! 

Dostal  6 včelstev jako svatební dar, převezl je sem vlakem z Moravy a tím to začalo. Dnes rodinné včelařství Malých-Kodoňových chová včely v okolí Dolních Břežan a  Brdských lesů. 

Protože usilujeme o zdravý a krásný celoživotní vztah s našimi včelami, dáváme jim tu nejkvalitnější péči. Zkrátka, pro nás je to povolání z lásky!​​ 

 

A jako výsledek máme ten nejlahodnější med!

 

Míla F. Dolní Břežany

Od téhle rodiny včelařů bereme med už spoustu let a nikdy nezklamali. Med je vynikající a lidé co ho dělají, to dělají opravdu s láskou

Michal S. Zlatníky

Není med jako med!!! ale tady vědí jak dělat poctivý med :-)

Velká pochvala této rodině a tleskám tradicÍm. Zde se mezigenerační předávání daří...

Lenka Z. Dolní Břežany

Náš med
 

Nektarový lipový med je jedním z našich nejkvalitnějších medů. Bývá zlatožlutý, čirý ale nenechte se oklamat světlejší barvou – pravidlo „čím tmavší, tím silnější“ pro lipový med neplatí - má dokonale výraznou a nezapomenutelnou chuť! Voní a chutná po sladkém lipovém nektaru s lehkým náznakem hořkosti. 

Lipový 

Pastovaný

Pastovaný či krémový med má jemnou a krémovitou konzistenci, je téměř bílý, nebo mírně nažloutlý. Má všechny hodnotné látky jako tekutý med, je však měkký, snadno se roztírá, při nabírání nekape a nestéká. Krémovité konzistence je dosaženo tím, že se zabrání tvorbě velkých navzájem spojených krystalů medu.

Akátový

Akátový med je bezbarvý až nažloutlý, zvlášť výrazné vůně a chuti po akátových květech. Čistý akátový med jako jeden z mála medů zůstává velmi dlouho tekutý. Skvěle se hodí na slazení nápojů, jen je třeba, aby teplota nápoje nepřesahovala 60 °C, aby se nezničily účinné látky, které med obsahuje.

Lesní medovicový

Nejčastěji pochází ze smrku, jedle a borovice. Je vždy tmavší než nektarové medy, od červenohnědé až po tmavohnědou. Tmavší barva je způsobena vyšším obsahem rostlinných barviv a minerálních látek. Věděli jste, že lesní medovicový med je považován za nejúčinnější přírodní lék na chřipku a nachlazení?Nebojte se ho konzumovat každý den - má v sobě méně cukru než nektarové medy!

Květový

Nektarový med z prvních jarních květů - třešní, jabloní, meruněk a jiných ovocných stromů.  Je většinou světlé barvy, lehce stravitelný a obsahuje větší množství pylu. Máte rádi sýry? Jemná medová příchuť dělá z čerstvých sýrů, jako jsou ricotta, gorgonzola či kozí žervé, nebeskou pochoutku

 

Perníčky z našeho medu

Vyrobit tradiční český perník je umění. Za 30 let, co pečeme dolnobřežanské medové perníčky, jsme dovedli jejich chuť a vzhled k dokonalosti. Practice makes perfect!

 

Díky našemu vynikajícímu květovému medu, unikátní směsi koření, vyměřené do miligramu a propracovanému do detailu designu se ochutnání naších perníčků stává nezapomenutelným zážitkem.

Doprava ZDARMA nad 500 Kč!

  • Black Yelp Icon
  • Black Facebook Icon
  • Black Google Places Icon
  • Black Instagram Icon

KONTAKT

 

NOVÁ 272

(VCHOD Z ULICE DĚLNICKÁ)

DOLNÍ BŘEŽANY

25241

PRAHA-ZÁPAD

 

E-MAIL: MALY.BRUNO@SEZNAM.CZ

TEL. 776 092 977

© 2018 Med Dolní Břežany. Všechna práva vyhrazena